چگونه می‌توان از التهاب واژن در دوره‌ی بارداری جلوگیری کرد؟
24 فروردین 1396 ساعت 18:46
0 نظرات

1- بهداشت مناسب

رعایت بهداشت مناسب و صحیح یکی از بهترین روش‌هایی ست که از طریق آن می‌توان از ابتلا به بسیاری از عفونت‌ها جلوگیری کرد. عدم بهداشت مناسب اندام‌های تناسلی‌تان را نسبت به ویروس‌ها و باکتری‌ها آسیب پذیر می‌کند.

 

2- از محصولات قوی دور بمانید.

در طول بارداری، بدن شما نسبت به مواد قوی و شدید حساس می‌شود. صابون و کرمی که برای سال‌ها استفاده کرده‌اید ممکن است باعث التهاب، خارش یا واکنش‌های دیگری شود. پوست نسبت به مواد شیمایی که در این محصولات وجود دارند حساسیت نشان می‌دهند و منجر به بروز علائم مضر می‌شود. قطع مصرف این مواد مفید واقع خواهد شد.

 

3- لباس‌های راحت بپوشید.

از پوشیدن لباس‌های تنگ اجتناب کنید چرا که موجب خشکی واژنتان می‌شود.

 

  • التهاب واژن چگونه درمان می‌شود؟

 

1- از خاراندن پرهیز کنید.

یک واژن ملتهب به‌طور طبیعی دچار خارش می‌شود اما شما نباید آن را بخارانید. ممکن است در اطراف ناحیه واژنتان جراحات یا التهابی را مشاهده کنید و خارش این فقط باعث عفونت بیشتر این ناحیه می‌شود.

 

2- اندام‌های تناسلی‌تان را تمیز نگه دارید.

سعی کنید همیشه اندام‌های تناسلی خود را به‌درستی شستشو دهید. با این وجود از شستن بیش از حد یا به‌طور خشن شستن، طوری که چنگ بزنید و بخارانید، خودداری کنید چرا که این کار نه تنها باعث خشکی پوست می‌شود بلکه منجر به رشد میکروب‌ها در آن ناحیه نیز می‌شود.

 

3- داروهای تجویز شده

زمانی که با پزشکتان مشورت کردید، او برای درمان این شرایط به شما داروهای را تجویز خواهد کرد. همچنین پزشکان معمولاً ضد قارچ خوراکی را به مادران باردار تجویز نمی‌کنند؛ بنابراین به‌احتمال زیاد به شما استفاده از کرم‌های موضعی را توصیه خواهند کرد. در صورتی که عفونت به قسمت‌های بیشتری از پوست سرایت کرده باشد، یک برنامه‌ی آنتی‌بیوتیکی قوی‌تری را به شما تجویز خواهند کرد. همچنین باید در مصرف دارو احتیاط کنید چرا که هر گونه استفاده از دارو می‌تواند تأثیر نامطلوبی روی جنین شما داشته باشد.

 

  •  آیا درمان‌های خانگی برای بهبود این علائم وجود دارد؟

 

1- بسته‌های یخ

اگر از التهاب و درد رنج می‌برید، استفاده از بسته‌های یخ در کاهش این علائم به شما کمک خواهند کرد.

 

2- پروبیوتیک

پروبیوتیک در نگه داری نوع صحیح از فلورا که برای سلامت بدن نیاز هست بی‌نهایت مؤثر هست.

 

3- به‌اندازه کافی آب بنوشید.

نوشیدن آب به مقدار زیاد تکرر ادرار را تضمین می‌کند. با خالی کردن مثانه‌ی تان در فواصل منظم، می‌توانید رشد هر گونه باکتری را کنترل کنید چرا که ادرار در طبیعت اسیدی است و همچنین شیوع عفونت را کاهش می‌دهد.

 

4- از خمیر سیر استفاده کنید.

سیر دارای خصوصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی هست. برای اجتناب از احساس سوزش از خمیر شیر به مقدار کم استفاده کنید و می‌بینید که باعث تسکین التهاب شده است.

 

5- از سرکه سیب استفاده کنید.

سرکه سیب حاوی ترکیبات ضد باکتری هست؛ بنابراین، سعی کنید در حمام بعدی‌تان کمی سرکه‌ی سیب به وان آبتان اضافه کنید و حدود ده تا بیست دقیقه داخل آن بنشینید.

هرگز از واژن متورم خود چشم پوشی نکنید. به دنبال درمان آن باشید و سعی کنید خود و کودکتان را سالم و امن نگه دارید.

 

منبع: momjunction.com

 

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش