آیا پوشیدن گن در دوران بارداری بی خطر است ؟
26 فروردین 1396 ساعت 17:03
0 نظرات

مادرشدن یکی از زیباترین تجربیاتی ست که در عمر خود کسب می کنید.برای آوردن فرزند خود به این دنیا، شما حاضر به تحمل هرگونه درد و ناراحتی از جمله حمل فرزند خود در طول نه ماه و برآمدگی حاصل از آن هستید.

پیش از این، زنان از جمله افراد مشهور، در زمان بارداری به نوعی خواب زمستانی (انزوا) می رفتند. که این کار به دلیل پنهان کردن ظاهر و فرم بدنی  بارداریشان بود.

زن امروزی اعتماد به نفس بیشتری دارد و به راحتی برآمدگی شکم خود را نشان می دهد. با این حال، درزمان بارداری، شما باید اقدامات خوبی برای حمایت از بدن خود انجام دهید مانند استفاده از گن در زمان بارداری. این کار کمک می کند تا به تصور ذهنی خود مبنی بر بد به نظر رسیدن غلبه کنید.

طبق نظرمتخصص زنان، با وجود آن که گن یک گزینه بسیار راحت برای پوشیدن در دوران بارداری نیست، قطعا هیچ آسیبی به جنین شما وارد نمی کند. نوزاد شما به خوبی در داخل کیسه ی مایع آمنیوتیک محافظت می شود.

مزایای استفاده از لباس سفت و چسبیده

گن تنوع شگفت انگیزی از لباسهای تنگ زنان و زایمان بی خطر برای دوران بارداری را ارایه داده که علی الخصوص با در نظر گرفتن برجستگی جنین طراحی شده اند.

در اینجا نحوه ی کمک گن آمده است:

  • زمانی که شما گن می پوشید, احساس اعتماد به نفس می کنید، زیرا پوشیدن لباس تنگ بارداری به شما دامنه کافی برای امتحان لباس های مختلف را می دهد و کمک می کند تا حتی با برامدگی زیبا به نظر بیایید.
  • گن باافزایش برآمدگی شکم شما هماهنگ می شود.
  • با یک طراحی عالی برای کمر همراه است که در واقع تضمین می کند فشار بر برآمدگی کاهش می یابد.
  • استفاده از لباس تنگ بارداری درد منظم بارداری را کاهش می دهد زیرا شکم به خوبی حمایت می شود.
  • اگر شما در مورد حفظ وضعیت فرم بدنی خود در دوران بارداری نگران هستید، گن عالی است. کشش پایین تر از کمر، به ران و باسن  شما شکل مناسب با پانل چسبناک متناسب می دهد.
  • کارشناسان به استفاده از  گن سبک تر و بزرگتر برای تناسب بهتر و آسان در دوران بارداری توصیه می کنند.

آیا پوشیدن گن در دوران بارداری بی خطر است؟

استفاده از گن در دوران بارداری قطعا دارای مزایای بسیاری می باشد و بیرون رفتن را همراه با برآمدگی شکم آسان می کند. اما تا چه حد برای جنین امن است ؟ در اینجا نظر کارشناس آمده است:

متخصص زنان و زایمان جنیفر میلوساولژیک ، بیمارستان هنری فورد ، دیترویت،  اداره خدمات بهداشتی و درمانی درامور زنان، ذکر می کند: هنگامی که شما از یک لباس فشارنده مثل جوراب زایمان و یا گن در سه ماه اول بارداری خود استفاده می کنید، هیچ آسیبی به جنین وارد نمی کند زیرا رحم هنوز بسیار پایین تر از استخوان شرمگاهی قرار دارد.

به علاوه، او پوشیدن آنها در سه ماهه دوم و همچنین سه ماهه سوم را توصیه می کند زیرا آنها به کاهش درد لگن و پشت در نتیجه رشد جنین کمک می کنند.

متخصص پزشکی دیگر، پاملا برینز، استاد در دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس، هوستون و یک متخصص مشهور در زنان و علوم باروری  موافق هستند که پوشیدن گن نمی تواند باعث سقط جنین و یا هر گونه آسیب به نوزاد گردد. به گفته وی، استفاده از لباس حمایتی توسط زن باردار که به زیر شکم می رسد, می تواند بیش از پوشیدن یک پارچه در اطراف برآمدگی مفید باشد.

اقدامات احتیاطی استفاده از گن در دوران بارداری:

همچنان که در دوران بارداری می توانید به پوشیدن گن و لباسهای زیبای متناسب با بدنتان ادامه دهید، کمی احتیاط ضروری است.

  • شما باید اجتناب از پوشیدن گن همزمان با نزدیکتر شدن  زایمانتان و حرکت بیشتر جنین خودداری کنید. زمانی که گن می پوشید چون شکم شما را سفت و محکم نگه می دارد، آگاهی از حرکت جنین به راحتی ممکن نیست و طول می کشد.

  • اگر شما در محیط های مرطوب و یا گرم زندگی می کنید، بهتر است از پوشیدن گن اجتناب ورزید. اگر به هر صورت باید از آن استفاده کنید،  فقط برای مدت زمان کوتاهی بپوشید. گرما و رطوبت در جو میتواند موجب بثورات جدی و عفونت پوست شود.

پوشیدن گن در زمان بارداری می تواند موجب راحتی باشد در صورتی که از پوشاک و لباس متناسب با بدنتان استفاده کنید. همزمان با بزرگتر شدن شکم خود سایز آن را تغییر دهید و از روند مادرشدن با اعتماد به نفس لذت ببرید.

 

منبع: momjunction.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش