۶ راه ساده برای القای زایمان به طور طبیعی
07 خرداد 1396 ساعت 18:34
0 نظرات

به شما تبریک می گوییم. هم اکنون شما در چند هفته ی آخر بارداری تان هستید و هر زمانی برای زایمان کودک تان آماده هستید.

رزرو بیمارستان را انجام داده اید و کیف تان با تمام ملزومات آن آماده است و حتی به فکر اسم برای کودک تان هستید. اما به نظر می رسد که کودک تان به این زودی ها قصد آمدن ندارد و شما هم هیچ انقباض یا درد شدید و ناگهانی را احساس نمی کنید. اما نگران نباشید چیزهای خوب همیشه برای آدمهای صبور اتفاق می افتد. در ادامه روش های عالی وجود دارند که می توانند در اینگونه شرایط به شما کمک کنند.

  • روش های القای زایمان به طور طبیعی

با استفاده از روش های تحریک طبیعی زایمان که در ادامه آمده است، می توانید با اطمینان به زایمان تان نزدیک شوید و همچنین مطمئن شوید که یک کودک زیبایی را به زودی در آغوش خواهید گرفت. همچنین این روش ها عوارض جانبی ندارند.

۱-تحریک نوک پستان

این روش ممکن است احمقانه به نظر برسد اما ثابت شده است که در بسیار از موارد مؤثر بوده است. تحریک ملایم و آرام نوک پستان تصور می شود باعث تحریک انقباضات رحمی شده که این انقباضات به پیشرفت زایمان و آماده کردن بدنتان برای زایمان کمک می کند.

در  صورتی که زایمان بدون مشکلی داشته اید این بهترین روش برای تحریک زایمان به طور طبیعی می باشد. طبق نتایج تحقیقات ۳۷% از زنان باردار با این روش ظرف هفتاد و دو ساعت زایمان موفق داشته اند. بنابراین توصیه می شود شما نیز این روش را امتحان کنید.

۲- طب فشاری

طب فشاری بخشی از طب سنتی چینی است که با تحریک نقاط خاص روی بدن به درمان یا ایجاد تغییرات می پردازد. اعتقاد بر این است که طب فشاری می تواند یک راه خوب برای القاء زایمان به طور طبیعی بدون هیچ گونه عوارض جانبی باشد.

اگرچه مطالعات محدودی درستی استفاده از این روش را پیشنهاد می کنند اما بسیاری از زنان تأثیر این روش را تجربه کرده اند. همچنین مطمئن شوید یک درمانگر طب فشاری آموزش دیده این روش را برای تان انجام می دهد.

۳- روغن کرچک

از روغن کرچک برای مقاصد مختلفی استفاده می کنند اما توانایی آن برای تحریک زایمان آزمایش شده است و از مدت ها قبل شناخته شده است. مصریان باستان از روغن کرچک برای تحریک انقباضات رحمی و در نتیجه تسریع زایمان استفاده می کردند. اساسا روغن کرچک یک مسهل و ملین قوی است که باعث تحریک روده و رحم شده و زایمان را به دنبال دارد.

با این وجود روغن کرچک بخاطر اینکه موجب تهوع و اسهال می شود شهرت بدی دارد. از این رو قبل از استفاده از روغن کرچک به عنوان محرک فرایند زایمان حتما با پزشک تان صحبت کنید و به توصیه های پزشکی آن توجه کنید.

۴- رابطه جنسی

رابطه جنسی یک راه خوب برای شروع زایمان است و تصور می شود به سه روش باعث تحریک زایمان می شود. یک: باعث تحریک انقباضات در طول ارگاسم (اوج لذت جنسی) می شود، دو: باعث ترشح اوکسی توسین (هورمون انقباض) می شود، و سوم اینکه با ترشح منی که غلظت بالایی از پروستاگلاندین را دارد به گشاد شدن دهانه ی رحم کمک کرده و باعث نزدیک شدن زایمان می شود.

نکته ی مهم:

آن دسته از زنان بارداری که خون ریزی واژن دارند، جفت سر راهی دارند و یا اینکه کیسه آب شان پاره شده است از این روش استفاده نکنند.

۵- آناناس

آناناس یک میوه ی گرمسیری است که حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. تصور می شود آناناس یک غذای طبیعی بسیار عالی است که باعث تحریک زایمان می شود. آناناس حاوی آنزیمی به نام بروملین است که باعث گشاد شدن دهانه ی رحم می شود و بلافاصله باعث شروع زایمان می شود.

آناناس تازه تصور می شود حاوی آنزیم بروملین است، بنابراین حتما آناناس را در حالت تازه و رسیده مصرف کنید. مشورت و صحبت با پزشک تان همیشه یک ایده خوبی است.

۶- غذاهای ادویه دار

یکی دیگر از روش های تحریک زایمان به طور طبیعی مصرف غذاهای ادویه دار است. درحالی که هیچ شواهدی برای اثبات اینکه این روش چگونه عمل می کند و آیا مؤثر است وجود ندارد اما این باور وجود دارد که غذاهای ادویه دار به آرامی و با ملایمت روده ها را تحریک کرده و باعث انقباظات رحمی می شود.

زنان زیادی این روش را امتحان کرده اند و نتایج خوبی گرفته اند، بنابراین اگر پزشک تان موافق است شما نیز می توانید این روش را امتحان کنید.

اینها بعضی از روش های بی خطر برای تحریک زایمان به طور طبیعی بودند. همچنین باید به یاد داشته باشید که عکسل العمل هر زنی نسبت به زایمان متفاوت است بنابراین شما باید بفهمید که چه روشی بهترین روش برای شما می باشد.

منبع: momjunction.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش