۵ فایده روغن زیتون در دوران بارداری
16 خرداد 1396 ساعت 12:51
0 نظرات

آیا مصرف روغن زیتون در بارداری بی خطر است؟ مصرف روغن زیتون در دوران بارداری کاملا بی خطراست. در حقیقت، این روغن شامل بسیاری از ویتامین ها و شکل های مفید اسیدهای چرب می باشد که هم برای شما و هم کودک داخل رحم تان مهم هستند. در زیر بعضی از فواید اصلی و مهم روغن زیتون آماده است.

۱- با عفونت ها می جنگند.

محتوای ویتامین A موجود در روغن زیتون در زمان بارداری از سیستم ایمنی تان محافظت می کند و شما را در برابر عفونت ها حفظ می کند. علاوه براین، ویتامین A با چشمان سالم مرتبط است و به بهبود بینایی کودک در حال رشد تان نیز کمک می کند.

۲- باعث بهبود رفلکس در نوزادان می شود.

با توجه به تحقیقات اخیر، نوزادان متولد شده از مادرانی که در دوران بارداری شان روغن زیتون مصرف می کردند در مقایسه با نوزادان مادرانی که روغن زیتون مصرف نمی کردند از رشد و نمو بهتری برخوردار بودند. همچنین رفلکس روانی- حرکتی بخصوص در این نوزادان بهتر مشهود بود.

۳- باعث رشد جنین سالم می شود.

روغن زیتون حاوی مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که برای قلب مفید است. وقتی این روغن توسط زن باردار مصرف شود نقش مثبتی می تواند در رشد جنین ایفا کند.

برخی مطالعات نشان داده اند که روغن زیتون باعث بهبود عملکرد مغز و مهارت های یادگیری کودکان بعد از تولد می شود.

همچنین بین مصرف روغن زیتون توسط مادر و تاثیر آن بر وزن، قد و رشد شناختی کودک نیز یک ارتباطی وجود دارد.

۴- ویتامین E

اگرچه زیتون سرشار از ویتامین E نیست اما به دلیل مقاومت آن در برابر اکسیداسیون می تواند برای زنان باردار مفید باشد.

ویتامین  Eبه رشد کودک کمک کرده و او را برای ورد به یک جو پر شده از اکسیژن آماده می کند.

روغن زیتون از طریق شیر مادر وارد بدن کودک شده و در مورد نوزادان زودرس نیز مفید است چرا که به عملکرد بهتر کلیه ها و لوزالمعده آنها کمک می کند.

۵- نشانه های کشیدگی را کاهش می دهد.

استفاده از روغن زیتون برای نشانه های کشیدگی در دوران بارداری بسیار مفید است. وقتی شما در سه ماهه سوم بارداری تان هستید کشش ماهیچه های لگن و بزرگ شدن شکم منجر به تشکیل نشانه های کشیدگی می شود.

استفاده منظم از روغن زیتون در بارداری باعث روشن تر شدن این کشیدگی ها می شود و حتی در بعضی موارد آنها را ناپدید می کند.

به یاد داشته باشید که روغن زیتون یک معجون جادویی نیست که یک شبه باعث از بین رفتن این کشیدگی ها شود. در صورتی که برای چند هفته به طور مدوام استفاده شود نتیجه ی خوبی می دهد.

مزایای مصرف روغن زیتون برای زنان باردار را نمی توانیم بیش از حد توصیه و تأکید کنیم. استعمال خارجی روغن زیتون بر روی پوست حتی تا بعد از زایمان می تواند ادامه یابد اما مصرف بی رویه و بیش از حد آن توصیه نمی شود. مطمئن شوید که مثل همه ی روغن های دیگر مصرف روغن زیتون نیز در یک سطح مطلوب و بهینه است.

منبع: momjunction.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش