مصرف روغن نارگیل در بارداری
16 خرداد 1396 ساعت 18:32
0 نظرات

در طول چند ماه اولیه ی بارداری تان هوس های غذایی به سراغ تان خواهد آمد. قبل از بارداری شما بدون هیچ نگرانی هر آنچه را که دوست داشتید میل می کردید اما الان شما باید حواستان به انتخاب های غذایی تان باشد تا مطمئن شوید که خطری زندگی نوزادتان را تهدید نمی کند. اینجاست که بسیاری از زنان باردار سؤالاتی در باره روغن نارگیل دارند. این درحالی است که مادر شوهران و زنان مسن دیگر در خانواده، شما را به خوردن روغن نارگیل تشویق می کنند اما دیگران شما را از خوردن آن منع می کنند. بنابراین چه حقیقتی درباره روغن نارگیل در بارداری وجود دارد؟ آیا مصرف روغن نارگیل سودی برای شما و نوزادتان دارد؟

هیچ فرمول جادویی برای رژیم غذایی سالم در دوره بارداری وجود ندارد. به طور معمول هر چیزی که برای یک زن بالغ مناسب هست برای یک زن باردار نیز بی خطر محسوب می شود. اما زنان باردار علاوه بر فشار اضافی جسمانی که دارد، مسئولیت فراهم کردن بهترین مواد غذایی برای نوزادش را نیز به عهده دارد بخاطر همین ممکن است بعضی از موارد باعث نگرانی آنها شود.

  • مواد مغذی که در دوران بارداری ضروری هستند.
  1. اسید فولیک و فولات که از نقائص هنگام تولد جلوگیری می کند.
  2. کلسیم که باعث استحکام استخوانها شده و مواد معدنی ضروری برای زایمان را فراهم می کند.
  3. ویتامین دی باعث تقویت استخوانها می شود.
  4. پروتئین باعث بهبود رشد می شود.
  5. آهن از آنمی جلوگیری می کند.
  • روغن نارگیل

نارگیل یک انتخاب غذایی بسیار محبوب برای زنان باردار می باشد. روغن نارگیل و شیر برای زنان باردار و شیرده بسیار مفید می باشد.

روغن نارگیل خواص ضد ویروسی و ضد قارچی قوی دارد. از این رو، برای جلوگیری از سرماخوردگی، آنفلوانزا و عفونت های ویروسی دیگر بسیار مؤثر است و از آنجاییکه بارداری باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم ایمنی بدن تان می شود و همچنین شما را نسبت به بیماری های مخلتفی آسیب پذیر می کند، روغن نارگیل می تواند یک حفاظت مهم برای شما باشد.

با مصرف روغن نارگیل شما می توانید مصرف داروهای بدون نسخه که اثرات نامطلوبی بر رشد کودکتان دارد را به حداقل برسانید.

روغن نارگیل به رشد و تقویت سیستم ایمنی کودک تان کمک می کند. مسئله قابل توجه دیگر این است که روغن نارگیل یک عنصر ضروری برای کودک می باشد. این مسئله شاید بخاطر این است که روغن نارگیل یک منبع اسید لوریک است.

روغن نارگیل و شیر شاید در حال حاضر از اهمیت خاصی برخوردار باشد اما سابقه ای طولانی در ارتباط با بارداری و باروری دارد. در کشور هند نارگیل به عنوان یک درمان طبیعی برای ناباروری محسوب می شود، و در تایلند اولین مواد غذایی جامدی است که به نوزادان می دهند.

آب نارگیل نیز فوایدی زیادی دارد. الکترولیت بالا در آب به گردش بهتر خون در بدن کمک می کند که در نتیجه از پا دردهای شایع که اکثر زنان با پیشرفت بارداری شان از آن رنج می برند جلوگیری می کند.

منبع : momjunction.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش