فشار و درد واژن ناشی از پیاده روی زیاد در دوران بارداری
10 مرداد 1396 ساعت 22:42
0 نظرات

بارداری شرایطی است که در طول نه ماه به طور مداوم در حال تغییر است. وقتی زن برای اولین بار باردار می شود، ممکن است احساس فوق العاده عالی داشته باشد. اگرچه بعضی از زنان در طول بارداری احساس خوبی دارند، بعضی از آنها ممکن است با تغییراتی که در بدنشان رخ می دهند دردها و ناراحتی هایی را نیز تجربه کنند. این درد و فشارها می توانند تمام نواحی بدن را تحت تأثیر قرار دهند که واژن و قسمت پایین بدن بیشتر در معرض این گونه دردهاست.

  • درد شدید کشاله ی ران

ممکن است در زمان پیاده روی یا بعد از ورزش زیاد، درد شدیدی را در کشاله ی ران خود احساس کنید. این دردها ممکن است از اواسط بارداری شروع شوند. منبع این درد ممکن است رباطی که در لگن شما کشیده می شود باشد. با رشد نوزادتان، رباط ها و لگن تان برای تطبیق با این تغییرات، تغییر شکل می دهند. این مسئله باعث درد در واژن می شود.

  • درد اواخر بارداری

وقتی سه ماهه ی سوم بارداری تان شروع می شود، ممکن است برخی اوقات درد ناگهانی را در واژن تان احساس کنید. این درد ممکن است بعد از پیاده روی یا انجام ورزش های دیگر شروع شود و همچنین تغییر حالت نوزادتان نیز در به وجود آمدن این درد دخیل است؛ به این صورت که با حرکت نوزادتان فشار به اعصابی که در اطراف آن وجود دارد وارد شده و درد شدیدی را در ناحیه واژن تان احساس می کنید. برای مقابله با این مشکل سعی کنید در حالت نشسته یا خوابید به آرامی پاهای تان را به سمت بالا نگه دارید.

  • یبوست

این مشکل بسیاری از زنان را در دوره ی بارداری تحت تأثیر قرار می دهد. با بزرگ شدن نوزادتان و آزاد شدن هورمون ها در سراسر بدن تان، فعالیت دستگاه گوارش ممکن است به طور چشمگیری کاهش یابد. این مسئله ممکن است کمی دردناک باشد؛ همچنین ممکن است درد ناشی از یبوست را در هر زمانی احساس کنید اما این درد بعد از پیاده روی و ورزش شدیدتر می شود. سعی کنید برای مقابله با این مشکل شایع بارداری مصرف مواد غذایی حاوی فیبر را افزایش داده و به مقدار زیاد آب یا آب آلو بنوشید.

  • علائم دیگر

زنان باردار ممکن است علاوه بر درد واژن که بعد از پیاده روی زیاد دچار آن می شوند، علائم ناخوشایند دیگری را نیز تجربه کنند. این مشکلات شامل حالت تهوع، سرگیجه، تغییرات ناگهانی در دمای بدن، تپش قلب، تورم ساق پا، خونریزی واژینال، تاری دید، غش و نشت مایع از مهبل (واژن) می شود. توصیه می شود در صورت مشاهده ی هر یک از این علائم پزشکتان را در جریان بگذارید.

 

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش