رشد کودک شیرخوار و تغییرات شیردهی (قسمت اول)
15 مرداد 1396 ساعت 00:17
0 نظرات

شیردهی کودک زمان کمتری را در بر می گیرد.

اگر شما از آن دسته مادرانی هستید که بعد از زایمان، بیشتر وقت خود را صرف شیردهی به کودک می کند، حتما با اطلاع یافتن از این مطلب خوشحال می شوید که: زمانی که کودک شیرخوار شما قلق های شیر خوردن را یاد بگیرید، شیردهی او راحت تر و به عبارتی "سریع تر" انجام می شود. دکتر نانسی مورباچر، مشاور امور تغذیه و نویسنده ی راهنمای مادران می گوید: "شیردهی یک نوزاد ممکن است بین 20 تا 40 دقیقه وقت بگیرد، اما با تکمیل سه ماهگی، این کار در مدت زمان بسیار کمتری انجام می شود و بسته به نوزاد، ممکن است بین 10 تا 20 دقیقه زمان نیاز داشته باشد." این احتمال وجود دارد که کودک هنوز نیاز داشته باشد که هر دو یا سه ساعت یک بار شیر بنوشد اما مدت زمان شیردهی در هر بار به مراتب کمتر از قبل خواهد بود.

نگرانی شما درباره مقدار شیری که کودک می خورد کاهش می یابد.

شاید در اوایل تولد نوزادتان، همیشه نگران بوده اید که آیا او به مقدار کافی شیر خورده است یا خیر. به همین دلیل بسیاری از مادران شیر خود را از طریق بطری به کودک خود می خورانند تا به کمک علامت های اندازه گیری روی بطری، بتوانند مقدار شیری که کودک شان می خورند را اندازه بگیرند.

جالب است بدانید که کودکان خودشان می دانند چه زمانی گرسنه اند و چه زمانی کاملا سیر شده اند و این وضعیت ها را به شما علامت می دهند. دکتر جینا سیاگنی، مشاور سبک زندگی می گوید: "کودک پیام هایی را به بدن مادر ارسال می کند و مطابق با سن خود، مقدار شیر و مواد مغذی، ویتامین ها و پادتن های مورد نیاز خود که باید درون شیر موجود باشد را درخواست می کند." تا زمانی که کودک شما سالم است و روند افزایش وزن مناسبی دارد، مقدار زیادی شیر دریافت می کند. در صورتی که کودک خود را از طریق بطری شیر، تغذیه می کنید، نیازی به اندازه گیری نیست.

اگر هنگام ذخیره شیر در بطری متوجه کاهش مقدار شیر در پستان های تان شدید، نگران نباشید. این مسئله مخصوصا در دورانی که کودک شما شروع به خوردن غذاهای جامد می کند امری طبیعی است.

ادامه مطلب...

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش