بهترین برنامه ی تغذیه ای کودک شیر خوار
17 مرداد 1396 ساعت 20:59
0 نظرات

معرفی هر برنامه ی تغذیه با شیر مادر برای کودک تان ایده ی خوبی نیست. بهتر است به کودکتان اجازه دهید راهنمای شما باشد و هر زمانی که او تمایل داشت به او شیر دهید. با این کار مشخص می شود چه مقدار شیر کودکتان نیاز دارد و شما نیز به طور خودکار همان مقدار شیری که او نیاز دارد را به او می دهید. وقتی نوزادتان 5 روزه است و در روز حدود 6 پوشک یا بیشتر را خیس می کند؛ به این معناست که او به اندازه ی کافی شیر می خورد.

در زمان شیردهی این کودکتان هست که باید تعیین کند چه مدت باید شیر بخورد، همچنین به او اجازه دهید بعد از تمام کردن شیر یک پستان سراغ پستان بعدی برود.

در روزها و هفته های اول، کودکتان به وسیله ی یک غریزه ی طبیعی بیدار می شود و شیر می خورد. او ممکن است در روزهای اول بخواهد حداقل هشت بار در روز شیر بخورد. اما بعد از هفته ی اول ممکن است کمتر از هشت بار در روز شیر بخورد و این تعداد نیز در هر روز ممکن است متفاوت باشد.

از هفته ی ششم تا هفته ی هشتم ممکن است شاهد یک الگوی تغذیه ای باشید. اما اگر این الگوی منظم تغذیه ای کودکتان در ظرف هشت هفته رخ نداد، مأیوس نشوید. اشتها و عادت های تغذیه ای کودکتان مثل هر شخص دیگری متفاوت است، همچنین رشد و دندان درآوردن او هر دو میتوانند باعث ایجاد اختلال در امور تغذیه ای کودکتان شود.

با گذشت زمان کودکتان مهارت بیشتری در تغذیه کامل از پستان های تان را کسب می کند. علاوه براین، به تدریج به محیط اطرافش علاقه مند می شود؛ این مسئله به این معناست که او از فاصله انداختن بین هر بار شیرخوردنش خوشحال و راضی است.

بعد از گذشت شش ماه از تولد نوزادتان بهتر است کم کم به او غذاهای جامد و کمکی بدهید، اما به یاد داشته باشید که هنوز او به تغذیه ی منظم از شیرپستان شما نیاز دارد، اما آنچه مسلم است این است که نسبت به قبل کمتر شیر می خورد؛ حتی ممکن است با دو یا سه بار تغذیه از شیر مادر در روز مشکلی نداشته باشد.

اگر نیاز به مشاوره در مورد تغذیه با شیر مادر دارید، از ماما، مشاور سلامت یا مشاور تغذیه با شیر مادر یا یک سازمان حمایت کننده تغذیه با شیر مادر بپرسید؛ آنها آنچه نیاز هست را به شما می گویند.

 

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش