استفاده از رژ لب در حین بارداری
30 شهریور 1396 ساعت 01:40
0 نظرات

 

رژ لب یکی از محصولات بسیار اساسی لوازم آرایشی است. سرب موجود در رژ لب می تواند عواقب مرگ آور در حاملگی داشته باشد. از آنجا که شما نباید با چیز های سمی تماس داشته باشید، همیشه بهتر است که با دکتر خود بحث کنید و اطمینان حاصل کنید که نام تجاری که در طول حاملگی استفاده می کنید، ایمن است.

در اینجا برخی از اثرات مضر سرب را نام می بریم.

سرب تمایل دارد در مغز استخوان ذخیره شود و این فلز شناور که شناخته شده است به تقلید فلزات حیاتی دیگر که بدن شما مانند آهن و روی به کلسیم تمایل دارد. بنابراین، سرب دارای توانایی واکنش با مولکول ها و پروتئین ها و ایجاد اثرات خطرناک است. حتی اگر بدن شما توانایی ذخیره این سرب را داشته باشد،  هنگامی که حامله هستید آزاد می شود.

اثر نوروتوکسین

سرب دارای اثر نوروتوکسین بر سیستم عصبی است. سرب باعث خسارت شدید به رشد مغز می شود و همچنین در آینده مسائل رفتاری نیز به وجود می آید. شانس یک نوزاد با سطوح ضعیف IQ یا رشد نامناسب مغز، زیاد می شود. احتمال ابتلا به سقط جنین و مشکلات ناباروری با قرار گرفتن در معرض سرب بسیار رایج است.

مواد نفتی در رژ لب

تولید کنندگان رژ لب از مواد نفتی در رژ لب استفاده می کنند که در حاملگی بسیار مضر می باشند. به نظر می رسد چسب های حاوی بیسموت اکسید کلرید، Parabens، نوعی روغن معدنی هستند که فرمالدئید را بلوکه می کند که می تواند به طور بالقوه اختلالی را برای رشد نوزاد پیدا کند.

رژ لب حاوی روغن های معدنی است

روغن های حاوی مواد معدنی موجود در رژ لب به علت پوسته پوسته کردن پوست لب، باعث  فشرده و خشک شدن لبتان می شود. علاوه بر آن محصولات آرایشی حاوی روغن های معدنی منجر به شکستگی جوش صورت می شود.

وجود مواد شیمیایی دیگر  در رژلب مانند منگنز، کادمیم و کروم هم احتمال آسیب، زخم و عواقب مرگ و میر در بارداری را افزایش می دهد. از آنجا که رژ لب در طول روز مصرف می شود، باید بیشتر مراقب باشید مخصوصا در دوران بارداری. بنابراین بهتر است از تمایل خود برای استفاده از رژ لب در طی ماههای بارداری اجتناب کنید.

مراقب باشید، با پزشک خود مشورت کنید، اطلاعات لازم را بدست آورید و قبل از خرید آن در دوران بارداری، برچسب ها را بخوانید.

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش