سرماخوردگی کودک
07 آبان 1396 ساعت 00:19
0 نظرات

کودکم سرماخورده چی کار کنم، بهترین بخور برای سرماخوردگی چیه، بهترین درمان خانگی برای کودک من چی هست و ... مقاله زیر که برگرفته از نظر متخصصین طب سنتی در این زمینه است پاسخ گوی سوالات شما عزیزان گرامی می باشد.

  • قبل از هر چیزی بهتر است بدانید، سرماخوردگی یک عفونت دستگاه تنفسی فوقانی است که غالباً با مشکلاتی مانند تب، آبریزش بینی، گرفتگی صدای کودک و در نوع شدید آن می تواند با ناتوانی در تنفس که به صورت تو کشیده شدن دنده ها در ناحیه قفسه سینه است، همراه باشد. در صورت اقدامات حمایتی در کودکان مانند پاشویه، تغذیه درست کودکان و... ظرف 3 الی 5 روز، در کودک بهبودی قابل توجهی ایجاد می شود. توصیه های زیر نیز در بهبود این مشکل بسیار مفید است.

 

  • در درمان سرماخوردگی، استفاده از اسطوخدوس بسیار مفید است. به اندازه ی نوک قاشق چای خوری پودر گل اسطوخدوس را در یک قاشق مرباخوری آب جوشیده ی ولرم ریخته، به نوزاد دهید. اسطوخدوس سبب خشک شدن ترشحات ریه می گردد.

 

  • برای درمان سرماخوردگی کودکان بالای 6 ماه، می توان به کودک چای آویشن (یک قاشق مرباخوری) و دم کرده مرزنجوش و چای نعناع داد. در کودکان بالای 6 ماه، استفاده از داروهایی هم چون عرق سعال، چای پلک، استفاده از جامع رضوی همراه با عسل نیز مفید است.

 

  • در کودکان بالای 6 ماه می توانید از عسل رقیق شده استفاده کنید. عسل یک آنتی باکتریال قوی بوده و در درمان عفونت های تنفسی بسیار مفید است. برای این کار عسل را در آب جوش ولرم ریخته و با قاشق مرباخوری به کودک بخورانید. شما می توانید از عسل رقیق شده با آب ولرم در صبح و یا از آب سیب تازه و طبیعی در شب استفاده کنید.

 

  • برای آبریزش بینی کودک در کودکان بالای 6 ماه می توانید از روغن بنفشه پایه کنجد استفاده کنید. این روغن در درمان سینوزیت و آبریزش بینی بسیار مفید است.

 

  • استفاده از عسل به همراه آب غوره های طبیعی در کودک بالای 1 سال در درمان سرماخوردگی کودک بسیار مفید است.

 

  • اگر کودک به علت سینوزیت، سرماخوردگی و یا خشکی بینی دچار خونریزی از بینی شده است استفاده از روغن زیتون جهت چرب کردن داخل بینی (3 بار در روز) به مدت سه روز بسیار مفید است.
مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش