اهمیت مصرف اسیدفولیک برای داشتن بارداری سالم
02 خرداد 1396 ساعت 12:51
0 نظرات

بیشتر زنان می دانند که با پای نهادن به دوران بارداری، مصرف مکمل های اسیدفولیک اهمیت زیادی دارد. بر اساس برخی مطالعات انجام شده، مصرف اسیدفولیک در زنان باردار می تواند فرزندان آن ها را در برابر بروز بعضی از نقائص هنگام تولد در نوزاد مانند شکاف مهره ستون فقرات محافظت کند. به عقیده متخصصان، بسیاری از زنان نمی دانند که مصرف این مکمل غذایی پیش از اقدام به باردار شدن چه اهمیتی دارد.

دکتر کارول بایتس از دانشگاه هاروارد می گوید: "مصرف اسیدفولیک درست از لحظه ای که نطفه در رحم زن منعقد می شود ضروری است، و از آنجایی که بسیاری از زنان ۴ هفته، ۶ هفته و حتی ۸ هفته بعد متوجه باردار شدن شان می شوند، برای اطمینان حاصل نمودن از تامین این ماده مهم برای فرزندشان توصیه می شود مصرف اسیدفولیک را پیش از بارداری شروع کنند."

در حقیقت، توصیه دکتر بایتس تنها مختص زنانی که تصمیم به باردار شدن دارند، نیست. وی می افزاید: "من عقیده دارم هر زنی که به طور فعال ارتباط جنسی با همسر خود برقرار می کند و تلاشی برای پیشگیری از بارداری انجام نمی دهد، به خاطر وجود کمترین شانس برای بارداری نیز باید اسیدفولیک مصرف نماید."

در گذشته پزشکان توصیه می کردند که هر زنی که در تلاش برای باردار شدن است باید ویتامین های بارداری مصرف کند زیرا ویتامین های بارداری تنها منابع حاوی اسیدفولیک بودند. امروزه، تقریبا همه مالتی ویتامین ها در هر دُز حداقل حاوی ۴۰۰ میلی گرم اسیدفولیک می باشند که این مقدار برای سلامت بارداری کافی می باشد. از این رو بسیاری از متخصصان در مورد نوعیت این مکمل ها زیاد دقت نمی کنند.

دکتر بایتس می گوید: "من همیشه مصرف ویتامین های بارداری را توصیه می کنم اما اگر زنی رغبت بیشتری به مصرف مولتی ویتامین داشته باشد مانعی ندارد، به شرطی که روزانه ۴۰۰ میلی گرم اسیدفولیک مورد نیاز بدنش برای باردار شدن تامین شود."

منبع: webmd.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش