کاهش آلرژی غذایی کودک با مصرف ماهی در دوره بارداری
27 تیر 1396 ساعت 17:18
0 نظرات

ماهی بخاطر فوایدی که دارد یکی از خوراکی هایی است که وجود آن در رژیم غذایی هر شخصی لازم و ضروری است؛ از این رو، خوردن ماهی به مادران باردار توصیه می شود چرا که این غذا بر روی هوش نوزادشان تاثیر مثبت می گذارد. نتایج بررسی های جدید نشان داده است بهترین زمان مصرف ماهی برای افزایش هوش و بهبود رشد مغزی کودکان، قبل از تولد آنها و در زمان بارداری مادر است.

نتایج تحقیقات و مطالعه های محققان علوم تغذیه نشان داده است که مصرف ماهی به خصوص ماهی هایی که سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ هستند، فواید فراوانی دارد که با بهبود وضعیت رشد کودکان مرتبط است. به گفته محققان، زنانی که در طول بارداری ماهی چرب مصرف می کنند موجب می شوند ریسک ابتلای کودک شان به آلرژی های غذایی کاهش یابد.

همچنین یافته های تحقیقات محققان دانشگاه چالمرز سوئد نشان می دهد، کودکانی که تا قبل از ۱۱ ماهگی ماهی و تخم مرغ که منابع اصلی اسیدهای چرب اُمگا-۳ هستند، مصرف می کنند کمتر در معرض ریسک ابتلا به آلرژی ها قرار دارند.

جانسون که یکی از اعضای تیم تحقیق دانشگاه چالمرز سوئد است در این باره می گوید: «به نظر می رسد مصرف ماهی در خانواده موجب کاهش ریسک ابتلا به آلرژی ها می شود.»

طبق گفته محققان، کودکانی که در اوایل زندگی شان ماهی، تخم مرغ و آرد می خورند کمتر مبتلا به آلرژی ها می شوند، چراکه میزان اُمگا-۳ خون آنها بالاتر است.

نتایج نشان داد در هنگام تولد و همچنین در سن ۴ ماهگی، کودکان سالم تر دارای نسبت بیشتر اسید چرب اُمگا-۳ در خون شان بودند. سطح اُمگا-۳ با مصرف ماهی چرب توسط مادر مرتبط است.

به گفته جانسون، مادر کودکان دارای میزان بالای اُمگا-۳ در خون شان در طول بارداری و شیردهی ماهی بیشتری مصرف کرده اند.

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش