حساسیت یا آلرژی در بارداری
22 آبان 1396 ساعت 16:00
0 نظرات

آلرژی‌های فصلی، یکی از انواع شایع آلرژی‌هاست.حساسیت فصلی یکی از مشکلاتی است که برخی از افراد در فصل بهار و پاییز  به آن مبتلا می‌شوند. در دوران بارداری آلرژی های فصلی بسیاری ممکن است بروز کند که با مصرف برخی خوراکی ها می توان آنها را بهبود بخشید. اما متخصصین در این زمینه چه می گویند؟ 

متخصصان تغذیه و رژیم درمانی آلرژی معتقدند آلرژی در دوران بارداری که جنین نیازمند شرایط مطلوب برای رشد است بسیار خطرناک است چراکه احتمال تولد نوزاد مبتلا به آلرژی از مادرانی که در دوران بارداری آلرژی دارند بسیار زیاد است. مادران باردار بایستی از مواد غذایی که موجب تشدید آلرژی می شود پرهیز کنند.

تنها راه تقویت سیستم ایمنی در دوران بارداری مصرف مواد غذایی مانند آنتی اکسیدان همچون ویتامینC و E است که موجب تقویت بدن می شود. از مرکبات و سبزیجاتی همچون جوانه گندم و روغن های مایع گیاهی و گردو استفاده شود چراکه منبع غنی از ویتامین ث می باشد و موجب تقویت بدن می شود.

برخی از آلرژی های فصلی که با علائمی شامل آبریزش بینی، عطسه قرمزی چشم همراه است و شدت این علایم در برخی افراد به ویژه در زنان باردار شدیدتر است چرا که سیستم ایمنی افراد نیز در مقایسه با یکدیگر متفاوت است.

درمان انواع آلرژی با تشخیص نوع حساسیت بسیار ساده است و اکثر داروهایی که برای انواع آلرژی تجویز می شوند تنها آرام بخش و ضد التهاب هستند و زنان باردار نمی توانند از آن ها استفاده کنند. بایستی از میوه هایی هم چون سیب هویج کرفس گوجه فرنگی، فندق، خربزه،موز، گیلاس، زردآلو، گوجه سبز پرهیز کنند چراکه آلرژی های فصلی را ایجاد می کنند و افراد به ویژه در موقع گرده افشانی گیاهان و زمان شیوع آلرژی های فصلی مانند بهار توصیه می شود مصرف این میوه ها کاهش یابد.

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش