چه زمانی برای بارداری مناسب است؟
24 دی 1396 ساعت 10:00
0 نظرات

یکی از زمان های مناسب برای اقدام به بارداری دانستن زمان دقیق تخمک گذاری در خانم هاست. کیت تخمک گذاری به شما کمک می کند روزهای بارور را در طول ماه شناسایی کنید؛ یعنی یک یا دو روز پیش از تخمک گذاری که احتمال لقاح یا حاملگی بیشتر است. روش های مختلفی برای تعیین زمان تخمک گذاری وجود دارد که استفاده از کیت های تخمک گذاری، یکی از این روش هاست. در ادامه، به معرفی طرز کار به این کیت ها می پردازیم؟

 

  • معرفی کیت های تخمک گذاری

با استفاده ازکیت تخمک گذاری می توان از زمان احتمالی تخمک گذاری در خانم ها مطلع شد و در زمان مناسب اقدام به بارداری کرد. کیت تخمک گذاری، وسیله است که هورمون LH را در بدن خانم اندازه گیری می کند و زمان تخمک گذاری را نشان می دهد. وقتی 2 خط قرمز روی کیت، مشاهده شد یعنی ظرف 24 تا 36 ساعت بعد تخمک گذاری اتفاق می افتد. بنابراین سعی کنید در این زمان نزدیکی جنسی داشته باشید تا شانس شما برای باردار شدن افزایش بیابد. این وسیله 100 % نیست ولی می شود از آن استفاده کرد و ضرری ندارد.

 

  • طرز کار با کیت تخمک گذاری یا ال اچ (LH)

این وسیله شبیه به بی بی چک است که می توان آن را از داروخانه تهیه کرد. خانم باید نوار آن را در ادرار بگذارد .(ترجیح بر این است که تست بین ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر گرفته شود) و به طور روزانه از آن استفاده کند. به طور کلی وقتی خانمی پریود منظم 28 روزه داشته باشد از روز 12 تا 18سیکل احتمال تخمک گذاری افزایش پیدا می کند. پس در این روزها می توانید از کیت ال اچ استفاده کنید. هم چنین، برای افزایش احتمال بارداری، بهتر است دراین روزها به صورت یک شب در میان، اقدام به بارداری داشته باشید.

 

  • چرا کیت درست کار نمی کند؟

لازم است بدانید در بعضی مواقع ممکن است، کیت نتیجه آزمایش را بدرستی نشان ندهد. پس از پزشک بپرسید لازم است پیش از انجام آزمایشات، داروهای خود را قطع کنید یا خیر. برای مثال:

  • مصرف Clomid یا کلومیفن، داروهایی که حاوی گنادوتروپین کوریونی یا هورمون LH هستند می تواند بر نتایج آزمایشات تاثیر می گذارد.
  • برای خانم هایی که نزدیکی یائسگی آن ها است
  • و یا سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند، کیت ها چندان دقیق نیستند.
مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش