26 فروردین 1396 ساعت 10:39
سوال:  برای دختردار شدن چی بخوریم و چی نخوریم؟
جواب:


رژیم غذایی مربوط به دختردار شدن را باید حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری  یعنی حداقل 2 ماه قبل از اقدام به بارداری شروع کنید و رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص می شود، ادامه داشته باشد.

 ابتدا باید مطمئن شویم که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید. مثلاً رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون، نارسایی‌های کلیوی ممنوع است.

برای دختردار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده کرد و مصرف پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:

مصرف لبنیات را افزایش دهید.

از میوه‌های دارای مزاج سرد و تر از جمله مرکبات، انار، آلو، هندوانه، آلبالو، گیلاس و زردآلو بیشتر استفاده کنید و مصرف میوه‌های گرم‌مزاج مانند خرما، انجیر، انگور و انبه را کاهش دهید.

میزان مصرف سبزیجات از جمله کاهو، خیار، گوجه، گشنیز و کدو را افزایش داده و از مصرف انواع کلم، سیر، پیاز، کرفس، زنجبیل، فلفل، سیاهدانه، ترب، انواع کلم و کنگر بپرهیزید.

گوشت مرغ و ماهی را به صورت آبپز استفاده کنید و مصرف گوشت گوسفند، میگو و گوشت شترمرغ را به حداقل برسانید.

استفاده از سماق، لیموترش و نارنج هنگام مصرف گوشت‌ها سبب تعدیل مزاج گرم می‌شود.

از مصرف مغزهای آجیلی بپرهیزید ولی می‌توانید از تخمه کدو استفاده کنید.

مقالات مرتبط


سوالات مرتبط
  21 تیر 1396 ساعت 20:46
سوال: بعد از سقط چه غذاهایی نخوریم تا سریع تر به شرایط باروری برگردیم؟
جواب:

سقط جنین حدود 15 درصد از حاملگی را در سه ماهه اول تحت تاثیر قرار می دهد و معمولا به دلیل اختلالات ژنتیکی در جنین ایجاد می شود. پایان ناگهانی حاملگی اغلب باعث تغییرات عاطفی و جسمی در زنان شده و با درد، خونریزی و سرگیجه همراه است. علاوه بر استراحت کافی، باید نکاتی را در برنامه غذایی روزانه خود لحاظ کنید تا زودتر بتوانید بهبود پیدا کرده و به شرایط باروری برگردید.

1. محدود کردن کربوهیدرات،  قند و شکر، شیر و گوشت پرچرب و اسیدهای چرب ترانس
پرسش و پاسخ...
اگر جواب سوالت رو پیدا در بالا پیدا نکردی، بپرس تا اولین فرصت کارشناسان مادری به شما پاسخ بدهند.
لطفا قبل از ارسال پرسش در مجموعه مورد نظر خود بگردید تا اگر پاسخ خود را یافتید دیگر منتظر پاسخ جدید نمانید . و موضوع دیگر اینکه پرسش هایی که قبلا شده اند و شما همان و یا مشابه آن را ارسال کنید نمایش داده نمیشود. با تشکر ( گروه اینترنتی مادری )
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش