شما الان اینجا هستید: خانه / پرسمان/ قبل از اقدام به بارداری چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
h 853
i 0
S 0
قبل از اقدام به بارداری چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

مادر > پیش از بارداری > زنان و مامایی

قبل از اقدام به بارداری چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

26 فروردین 1396 ساعت 10:57

کارشناس ترجمه آقای صادقی

پاسخ کامل

- قبل از شروع یا حین 3 ماهه ی اول می توانید با مصرف روزانه 400 میکروگرم فولیک اسید به مدت حداقل 1 ماه، 70 درصد شانس داشتن بچه ای با اثرات عصبی را از بین ببرید.

- اگر سیگاری هستید یا دارو مصرف می کنید، اکنون وقت آن است که آن را ترک کنید. زیرا برخی از داروها حتی پس از اینکه قطع شوند در بدن شما باقی می مانند. مطالعات بسیاری نشان داده اند که سیگار کشیدن و مصرف دارو منجر به سقط جنین، زایمان زودرس و بچه های کم وزن به هنگام تولد می شوند.

- مصرف زیاد کافئین می تواند توانایی جذب آهن که به میزان زیادی از آن در طول دوران بارداری نیاز دارید را کم کرده و خطر مرده به دنیا آوردن نوزاد را افزایش دهد. بنابراین عادت مصرف قهوه، چای و کولا را از سرخودتان بیاندازید و ترک کافئین را آغاز کنید.

- اگر هنوز خوردن غذاهای مغذی را شروع نکرده اید، اکنون وقت آن است تا غذاهای مغذی ای که برای داشتن یک بارداری سالم نیاز دارید را در بدن خود ذخیره کنید. سعی کنید هر روز حداقل ۲ فنجان میوه و ۲ و نیم فنجان سبزیجات همچنین مقدار زیادی غلات کامل (سبوس دار) و غذاهایی که کلسیم بالایی دارند مانند شیر، آب پرتقال کلسیم دار و ماست بخورید.

- به یک دندانپزشک مراجعه کنید هنگامی که خودتان را برای بچه دار شدن، آماده می کنید، سلامتی کلی خود را فراموش نکنید. شواهد نشان می دهند که عفونت باکتریایی که روی لثه و استخوان که از دندان ها محافظت می کنند اثر گذاشته و می تواند منجر به زایمان زودرس و تولد بچه های کم وزن بشود.

- نباید تنها برای به دنیا آوردن فرزندتان به پزشک یا ماما مراجعه کنید بلکه قبل از آن هم باید به طور مرتب برای چک آپ به مشاوران سلامتی مراجعه کنید.

مادر > پیش از بارداری > زنان و مامایی
1396/01/26
کارشناس ترجمه آقای صادقی
S s s s s s 0
o j k q

اگر مایل هستید، می توانید مطلب فوق را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اگر نظری یا سؤالی در مورد مطلب فوق دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. ما نکات شما را با دقت می خوانیم.

نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
متن نظر
کد امنیتی