شما الان اینجا هستید: خانه / پرسمان/ من آسم دارم. آیا استفاده از اسپری برای من و جنینم ضرر دارد؟
h 1776
i 0
S 0
من آسم دارم. آیا استفاده از اسپری برای من و جنینم ضرر دارد؟

مادر > دوره بارداری > زنان و مامایی

من آسم دارم. آیا استفاده از اسپری برای من و جنینم ضرر دارد؟

03 خرداد 1396 ساعت 14:17

کارشناس مامایی خانم حسینی

پاسخ کوتاه

خیر. استفاده از اسپری زیر نظر پزشک هیچ گونه مشکلی برای شما و فرزندتان ایجاد نمیکند. اگر مبتلا به آسم باشيد و آن را كنترل نكنيد اكسيژن كافي به جنين نمي‌رسد و اين مي‌تواند منجر به وزن كم نوزاد هنگام تولد و حتي باعث زايمان زودرس شود. سعي كنيد از عوامل حساسيت‌زا مانند مايت‌ها، دود و گرد و غبار دوري كنيد.

پاسخ کامل

آسم در دوران بارداری مشکلی رایج برای زنان باردار است که حتی برخی افرادی را که پیش از بارداری به آن مبتلا نبوده اند ، درگیر می کند. در حین بارداری، نه تنها آسم بر خود شما تاثیر می گذارد، بلکه می تواند اکسیژن دریافتی جنین را کاهش دهد. اما این بدان معنا نیست که ابتلا به آسم، بارداری را دشوار یا خطرناک می سازد. زنان بارداری که آسم خود را به صورت مناسبی کنترل می کنند ، عموما بارداری نرمال با کاهش خطرات برای خودشان یا جنین در حال رشد را تجربه می کنند. بیشتر درمان های آسم برای دوران بارداری بی خطر هستند. پس از سال ها پژوهش، اکنون متخصصان اظهار می‌دارند که کنترل آسم با دارو بهتر از عدم درمان آن در حین بارداری است. درباره مطمئن ترین راه در درمان آسم با پزشک خود مشورت نمایید.

مروری بر مطالعات مربوط به انسان و حیوان در زمینه اثرات داروهای آسم در حین بارداری نشان داد که خطرات کمی برای زنان و جنین وجود دارد. برای آنها استفاده از داروهای آسم بهتر از عدم درمان و ادامه علائم آسم و حملات آسمی است. کنترل ضعیف آسم برای کودک خطرات بیشتری را نسبت به داروهای آسمی به همراه دارد.

هرگز بدون مشورت با پزشک مصرف داروها را قطع نکرده و کاهش ندهید. ممکن است لازم باشد که تا پایان دوره بارداری صبر کنید و سپس تغییراتی را در میزان مصرف ایجاد نمایید.

همیشه پیش از استفاده از هر گونه دارو در حین بارداری یا پیش از بارداری با پزشک خود مشورت کنید.

مادر > دوره بارداری > زنان و مامایی
1396/03/03
کارشناس مامایی خانم حسینی
S s s s s s 0
o j k q

اگر مایل هستید، می توانید مطلب فوق را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اگر نظری یا سؤالی در مورد مطلب فوق دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. ما نکات شما را با دقت می خوانیم.

نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
متن نظر
کد امنیتی